Informacje ogólne Oemeta

Oemeta_Logo_blue_4c-300x117.jpg Firma ABIS wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów nieustannie pracuje nad wprowadzaniem nowego asortymentu oraz usług w zakresie chłodziw. Do obsługi i konserwacji oferowanych produktów zapewniamy kontrolę chłodziw, czyszczenie maszyn, filtrowanie i dozowanie chłodziwa. Proponujemy pomoc w doborze odpowiedniego chłodziwa, które spełni wymogi państwa produkcji. Oferowane przez nas chłodziwa są wysokiej jakości produkowane według innowacyjnych formuł. Posiadamy w ofercie chłodziwa dla wszelkiej obróbki: szlifowanie, toczenie, wiercenie, frezowanie, takich materiałów jak: aluminium, stal, żeliwo, tworzywo itp. Współpraca z naszą firmą zapewni Państwu szybką dostawę chłodziwa ponieważ posiadamy własny magazyn oraz pełną obsługę w zakresie doboru i serwisu chłodziwa.

Dobór odpowiedniego chłodziwa jest podstawą w obróbce materiałów dla różnych metali i tworzyw. Odpowiednie chłodziwo zapewnienia trwałość narzędzi i wymaganą jakość obrabianych detali. Proponowane przez nas chłodziwa zapewniają wysoką jakość, bezpieczeństwo i trwałość w eksploatacji.

Nasze chłodzące środki smarne są produkowane z wysokiej jakości surowców według innowacyjnych formuł. Oferujemy ponad sto standardowych i specjalistycznych produktów do różnorodnych zastosowań w przemysłowej obróbce metalu i szkła. Bez względu na to czy szlifujesz, toczysz, wiercisz,frezujesz, gładzisz czy rozwiercasz – Oemeta ma dla Ciebie właściwe rozwiązanie. Nasz doświadczony personel pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

Blaser Swisslube AG

Blaser Swisslube AG jest głównie producentem chłodziw emulsyjnych. Przy operacjach szlifowania twardych materiałów, szczególnie na tarczach diamentowych, konieczne jest jednak stosowanie chłodziw syntetycznych. Dlatego też w laboratoriach Blasera opracowane zostały receptury chłodziw Grindex 10 i Grindex 10 CO. W ofercie znajduje się również chłodziwo na bazie estrów roślinnych Vasco 1000. Jest to najczęściej na świecie sprzedawane chłodziwo tego typu i zarazem chłodziwo o największej wydajności w operacjach obróbki skrawaniem, szczególnie w przypadku najtwardszych materiałów.

  • Znakomita stabilność biologiczna pomimo braku w recepturze BIOCYDÓW
  • Unikalna receptura oparta na BIOTECHNOLOGII
  • Nie wymagają stosowania środków antypiennych
  • Mogą być stosowane w twardej wodzie (5 do 25odH)
  • Łagodne dla skóry
  • Wysoka wydajność skrawania
  • Długa żywotność narzędzi
  • Nie emulgują olei maszynowych – wybitna zdolność wydzielania obcego oleju
  • Bardzo dobra ochrona antykorozyjna pomimo niskiej wartości pH


Blaser Swisslube AG jest największą szwajcarską firmą produkującą chłodziwa mieszalne z wodą, oleje obróbcze, środki uzupełniające oraz sprzęt do pielęgnacji chłodziw.

Załączniki PDF, Dane Techniczne

BLASOCUT BC 25 BLASOCUT 1000 CF BLASOCUT 2000 CF BLASOCUT 2000 CF-MD BLASOCUT 2000 Universal BLASOCUT 4000 CF BLASOCUT 4000 Strong VASCO 1000 GRINDEX 10 CO GRINDEX 10